Hakkımda

Ben kimim ve neler yaparım gibi bir çok sorunun yanıtı

Hakkımda

Merhabalar, ben Fırat. Kendimden kısaca bahsetmem gerekirse genç bir yazılımcı ve girişimciyim. Küçük yaşlarda hobi olarak başladığım yazılım hayatıma şu anda profesyonel olarak devam etmekteyim. Girişimcilik serüvenime ise geliştirdiğim yazılım projelerim ile adım attım. LeaderOS, VEXUS gibi başarılı projeleri geliştirmekte ve yönetmekteyim. LeaderOS projesi ile 500’den fazla web sitesine dijital oyunlar için geliştirilmiş e-ticaret yazılımımız ile hizmet vermekteyiz. LeaderOS projesinin sektördeki birinciliği ile kazandığımız özgüven ve bilgi neticesinde VEXUS’u kurduk. VEXUS ise kurumsal firmalara yazılım projelerini geliştirmek için kurduğumuz bir girişim. İlerideki hedeflerim, LeaderOS projesininin başarısını global’e taşımak ve VEXUS’u çok daha büyük şirketlere hizmet veren bir girişim haline getirmek.

Peki kendim hakkında teknik bilgi vermek gerekirse, fırsat buldukça Open-Source yazılım geliştiren, kod yazarken bulmakta zorlandığı kaynakları derleyip kendi blogunda paylaşan, yeni gördüğü herhangi bir şeyi “bununla ilgili nasıl bir proje yapabiliriz” kafasında olan bir yazılımcı ve girişimciyim.  Kullandığım teknolojilerden bahsetmek gerekirse Back-End tarafında PHP, Node.js teknolojilerini, Front-End tarafında ise React.js, Jquery, Next.js, Bootstrap gibi teknolojileri kullanmaktayım. Veritabanı tarafında ise MySQL, PostgreSQL, MongoDB ve Redis ile çalışmaktayım. CMS geliştirme tarafında WordPress için gelişmiş temalar kodluyorum. (Bkz. Ücretsiz Kişisel Blog Teması)

Peki günlük hayatta ben kimim? Antalya’da yaşayan, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde okuyan bir öğrenci, sıcak ve deniz olmayan şehirlerde zor duran, akdeniz mavisine bayılan, her türlü müzik tarzını dinleyen fakat rap ağırlıklı basan müzik keyfi olan birisiyim.